Spacery wirtualne v.1 – prace czas zacząć

To był owocny weekend. Wreszcie zabrałem się za program do tworzenia spacerów wirtualnych z 4-rema zdjęciami na punkt w trakcie prac. Na razie opieram się na zdjęciach testowych jakie zrobiłem na automacie <- co daje kiczowe efekty końcowe, dlatego zdjęcia docelowe będą robione na ręcznych ustawieniach aparatu.

DSCN0939

DSCN0940

Program tworzy punkty kolejne punkty, daje oczywiście możliwość dodawania zdjęć. Na razie informacje o spacerach i punktach są zapisywane do pliku u mnie na dysku, ale mam już przygotowaną bazę danych jak i nowy serwer dedykowany tak aby każdy mógł sobie po opublikowaniu trasy „pochodzić po niej”.

Przed wrzuceniem na serwer muszę skończyć generator skryptów dla spacerów, który pozwoli na przechodzenie między punktami i w kolejnym podejściu pokaże mini mapkę gdzie się znajdujemy. Do tego muszę opracować programik, który automatycznie będzie ściągał z karty SD (w WiFi) z aparatu kolejne zdjęcia, wrzucał do nich pozycję GPS i automatycznie tworzył punkt i go udostępniał <- po to aby po wyjechaniu Dorotki w trasę jak najwięcej czynności odbywało się autonomicznie.

 

 

Share Button

2 thoughts on “Spacery wirtualne v.1 – prace czas zacząć”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *